ETAPY PRAC NAD OGRODEM


KROK PO KROKU

OD POMYSŁU DO WYKONANIA

Mamy określone jasne zasady działania. Zaczynając od spotkania w terenie a kończąc na wizycie kontrolnej.

Masz wątpliwości, obawy, nie jesteś do końca pewien czy zamówić projekt ogrodu? Sprawdź jakie są etapy naszych prac!

JASNE ZASADY DZIAŁANIA

  • 1. SPOTKANIE W TERENIE
  • 2. POMYSŁ NA OGRÓD - KONCEPCJA
  • 3. PROJEKT KOŃCOWY
  • 4. USTALENIE TERMINU
  • 5. REALIZACJA PROJEKTU
  • 6. ODBIÓR ROBÓT
  • 7. WIZYTA KONTROLNA

Aż 90% naszych klientów realizuje u nas swoje projekty!

1.SPOTKANIE W TERENIE

Nasze pierwsze spotkanie jest bardzo ważnym etapem. Poznajemy Ciebie, Twoje oczekiwania i wizje. Możemy również zobaczyć miejsce pracy, poczuć jego klimat oraz otoczenie. Sprawdzamy warunki terenowe, pobieramy do badania próbki ziemi i (jeśli zachodzi taka potrzeba) dokonujemy pomiarów oraz inwentaryzacji zieleni, znajdującej się już na działce. Poprosimy Cię również o aktualne mapy i plany. Jest to również czas na pierwszą dokumentację fotograficzną. Zdjęcia pomagają nam w późniejszych pracach przy projekcie i wizualizacji, jeżeli jednak nie życzysz sobie, aby Twoja posesja i dom były fotografowane – powiedz nam o tym śmiało. Tego dnia przede wszystkim słuchamy Ciebie, aby projekt, jaki dla Ciebie stworzymy spełnił Twoje potrzeby i oczekiwania i zwyczajnie spodobał Ci się. Twój przyszły ogród powinien harmonijnie wpisywać się w krajobraz. Zaczynając projektowanie ogrodów bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak: bezpośrednie otoczenie, sąsiadującą roślinność, inwentaryzację istniejącej zieleni, warunki klimatyczne, upodobania klienta, bryłę budynku, istniejące nawierzchnie utwardzone, właściwości gleby, odwodnienie, instalacje oświetlenia, nawodnienie, małą architekturę, materiał roślinny, etc.

2. POMYSŁ NA OGRÓD - KONCEPCJA

Jeśli zdecydowałeś, że jesteśmy właściwymi osobami, którym możesz powierzyć swój ogród, zabieramy się do pracy koncepcyjnej. Tworzymy ogólny zarys tego, co powinno znaleźć się w Twoim ogrodzie. Określamy styl i klimat ogrodu, rozmieszczamy na planie rabaty, ciągi komunikacyjne, punkty wodne i elementy, które sprawią, że będzie to miejsce oryginalne i przyjazne. Staramy się wziąć pod uwagę Twoje upodobania i sugestie, aby Twój ogród odzwierciedlał Twoje marzenia i pomysły. Gdy etap koncepcji się zakończy, spotykamy się kolejny raz. Prezentujemy Ci naszą wizję, najczęściej w postaci wizualizacji multimedialnej. To czas na dokonanie wszelkich zmian i określenie czy nasze pomysły przypadły Ci do gustu.

3. PROJEKT KOŃCOWY

Po Twojej akceptacji naszej koncepcji i uwzględnieniu Twoich uwag, przygotowujemy projekt finalny. Umieszczamy w nim dokładne rozstawy roślin, nazwy ich odmian, wykonujemy dokładny kosztorys oraz projekty oświetlenia i nawodnienia, jeśli jest taka konieczność. W kosztorysie znajdziesz ceny materiałów wykorzystanych w projekcie, roślin oraz naszej pracy.

4. USTALENIE TERMINU

Gdy zakończymy etap projektowania, a Twoje oczekiwania w tym zakresie zostaną spełnione, ustalamy termin oraz warunki płatności i podpisujemy umowę na wykonanie ogrodu (o ile jesteś zainteresowany także naszym wykonawstwem). Zazwyczaj wymagana jest wpłata 20% zaliczki. Sądzimy, że jest to rozsądna kwota, która pozwoli nam ze spokojem przystąpić do pracy, a Tobie da gwarancję, że w umówionym dniu ujrzysz naszą ekipę w swoim ogrodzie. Jeśli zechcesz skorzystać kompleksowo z naszych usług i zaprosić nas do wykonania Twojego ogrodu, gwarantujemy Ci kompensatę za projekt nawet do 50% jego wartości. Przewidujemy również specjalne rabaty dla Ciebie na wszelkie czynności pielęgnacyjne. Chcemy pozostać z Tobą na dłużej i mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do tego.

5. REALIZACJA PROJEKTU

W ustalonym dniu nasza ekipa rozpoczyna pracę w Twoim ogrodzie. Jeżeli połączyłeś realizację ogrodu z budową i wykończeniem domu, to proponujemy, aby nasze prace zaczęły się jako ostatnie. Wszelkie inne czynności, ingerujące w teren posesji lub wjazd ciężkich pojazdów niszczy lub wstrzymuje nasze wysiłki. Staramy się, abyś czuł się komfortowo, dlatego nie włączamy głośnej muzyki, nie krzyczymy i nie hałasujemy bez potrzeby. Sprzątamy po sobie zawsze, ale powinieneś liczyć się z pewnym nieładem w czasie robót. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, potrafimy przebywać na terenie posesji kilkanaście godzin w ciągu dnia. Zdarzyć się jednak może, że aura uniemożliwi nam kontynuację robót - wówczas będziemy musieli odłożyć pracę i poczekać na poprawę warunków pogodowych. Jeśli w trakcie wynikną inne czynności, nieprzewidziane w projekcie, będziemy je z Tobą konsultować. Jeśli zdarzy się coś, co będzie Cię denerwowało lub będziesz miał uwagi dotyczące naszej pracy lub zachowania, powiedz to nam. Pamiętaj jednak, że jesteśmy tylko ludźmi, dlatego liczymy, iż będziesz szanował nas i naszą pracę, a Twoje życzenia będą możliwe do spełnienia.

6. ODBIÓR ROBÓT

Po zakończeniu prac oglądasz efekty. Jeśli wszystko jest zgodne z projektem oraz ustaleniami „w międzyczasie”, podpisujemy protokół odbioru oraz przekazujemy Ci projekt powykonawczy. Teraz możesz już cieszyć się swoim ogrodem. Musisz pamiętać jednak o tym, że na ostateczny efekt będziesz musiał poczekać, aż posadzone rośliny osiągną odpowiedni wzrost.

7. WIZYTA KONTROLNA

Po 14 dniach od daty podpisania protokołu, odwiedzamy Cię w celu dokonania przeglądu technicznego wykonanych prac i kondycji posadzonych roślin. Jeśli zakładaliśmy Ci trawnik, wykonujemy pierwsze koszenie i nawożenie stosowne do pory roku. W przypadku pojawienia się błędów, naprawiamy je. Rośliny, które nie przyjęły się - wymieniamy. Następne nasze odwiedziny będą zależały od Ciebie. Otrzymasz od nas ofertę regularnej opieki nad Twoim ogrodem. Chcielibyśmy, aby Twój ogród był Twoją i naszą wizytówką.

Zdecydowałeś się na wykonanie projektu? Skontaktuj się z nami.


Dane kontaktowe