Jak działamy?

Etapy prac nad ogrodem - od pomysłu do wykonania

Mamy określone jasne zasady działania. Zaczynając od spotkania w terenie a kończąc na wizycie kontrolnej.
Masz wątpliwości, obawy, nie jesteś do końca pewien czy zamówić projekt ogrodu? Sprawdź jakie są etapy naszych prac!

1. SPOTKANIE W TERENIE

Gdy zakończymy etap projektowania, a Twoje oczekiwania w tym zakresie zostaną spełnione, ustalamy termin oraz warunki płatności i podpisujemy umowę na wykonanie ogrodu (o ile jesteś zainteresowany także naszym wykonawstwem). Zazwyczaj wymagana jest wpłata 20% zaliczki. Sądzimy, że jest to rozsądna kwota, która pozwoli nam ze spokojem przystąpić do pracy, a Tobie da gwarancję, że w umówionym dniu ujrzysz naszą ekipę w swoim ogrodzie. Jeśli zechcesz skorzystać kompleksowo z naszych usług i zaprosić nas do wykonania Twojego ogrodu, gwarantujemy Ci kompensatę za projekt nawet do 50% jego wartości. Przewidujemy również specjalne rabaty dla Ciebie na wszelkie czynności pielęgnacyjne. Chcemy pozostać z Tobą na dłużej i mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do tego.

2. POMYSŁ NA OGRÓD - KONCEPCJA

Jeśli zdecydowałeś, że jesteśmy właściwymi osobami, którym możesz powierzyć swój ogród, zabieramy się do pracy koncepcyjnej. Tworzymy ogólny zarys tego, co powinno znaleźć się w Twoim ogrodzie. Określamy styl i klimat ogrodu, rozmieszczamy na planie rabaty, ciągi komunikacyjne, punkty wodne i elementy, które sprawią, że będzie to miejsce oryginalne i przyjazne. Staramy się wziąć pod uwagę Twoje upodobania i sugestie, aby Twój ogród odzwierciedlał Twoje marzenia i pomysły. Gdy etap koncepcji się zakończy, spotykamy się kolejny raz. Prezentujemy Ci naszą wizję, najczęściej w postaci wizualizacji multimedialnej. To czas na dokonanie wszelkich zmian i określenie czy nasze pomysły przypadły Ci do gustu.

3. PROJEKT KOŃCOWY

Po Twojej akceptacji naszej koncepcji i uwzględnieniu Twoich uwag, przygotowujemy projekt finalny. Umieszczamy w nim dokładne rozstawy roślin, nazwy ich odmian, wykonujemy dokładny kosztorys oraz projekty oświetlenia i nawodnienia, jeśli jest taka konieczność. W kosztorysie znajdziesz ceny materiałów wykorzystanych w projekcie, roślin oraz naszej pracy.

4. USTALENIE TERMINU

Po Twojej akceptacji naszej koncepcji i uwzględnieniu Twoich uwag, przygotowujemy projekt finalny. Umieszczamy w nim dokładne rozstawy roślin, nazwy ich odmian, wykonujemy dokładny kosztorys oraz projekty oświetlenia i nawodnienia, jeśli jest taka konieczność. W kosztorysie znajdziesz ceny materiałów wykorzystanych w projekcie, roślin oraz naszej pracy.

5. REALIZACJA PROJEKTU

W ustalonym dniu nasza ekipa rozpoczyna pracę w Twoim ogrodzie. Jeżeli połączyłeś realizację ogrodu z budową i wykończeniem domu, to proponujemy, aby nasze prace zaczęły się jako ostatnie. Wszelkie inne czynności, ingerujące w teren posesji lub wjazd ciężkich pojazdów niszczy lub wstrzymuje nasze wysiłki. Staramy się, abyś czuł się komfortowo, dlatego nie włączamy głośnej muzyki, nie krzyczymy i nie hałasujemy bez potrzeby. Sprzątamy po sobie zawsze, ale powinieneś liczyć się z pewnym nieładem w czasie robót. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, potrafimy przebywać na terenie posesji kilkanaście godzin w ciągu dnia. Zdarzyć się jednak może, że aura uniemożliwi nam kontynuację robót - wówczas będziemy musieli odłożyć pracę i poczekać na poprawę warunków pogodowych. Jeśli w trakcie wynikną inne czynności, nieprzewidziane w projekcie, będziemy je z Tobą konsultować. Jeśli zdarzy się coś, co będzie Cię denerwowało lub będziesz miał uwagi dotyczące naszej pracy lub zachowania, powiedz to nam. Pamiętaj jednak, że jesteśmy tylko ludźmi, dlatego liczymy, iż będziesz szanował nas i naszą pracę, a Twoje życzenia będą możliwe do spełnienia.

6. ODBIÓR ROBÓT

Po zakończeniu prac oglądasz efekty. Jeśli wszystko jest zgodne z projektem oraz ustaleniami „w międzyczasie”, podpisujemy protokół odbioru oraz przekazujemy Ci projekt powykonawczy. Teraz możesz już cieszyć się swoim ogrodem. Musisz pamiętać jednak o tym, że na ostateczny efekt będziesz musiał poczekać, aż posadzone rośliny osiągną odpowiedni wzrost.

7. WIZYTA KONTROLNA

Po 14 dniach od daty podpisania protokołu, odwiedzamy Cię w celu dokonania przeglądu technicznego wykonanych prac i kondycji posadzonych roślin. Jeśli zakładaliśmy Ci trawnik, wykonujemy pierwsze koszenie i nawożenie stosowne do pory roku. W przypadku pojawienia się błędów, naprawiamy je. Rośliny, które nie przyjęły się - wymieniamy. Następne nasze odwiedziny będą zależały od Ciebie. Otrzymasz od nas ofertę regularnej opieki nad Twoim ogrodem. Chcielibyśmy, aby Twój ogród był Twoją i naszą wizytówką.

Co przygotować przed przystąpieniem do projektowania ogrodu?

Mapa sytuacyjno – wysokościowa, zasadnicza lub geodezyjna do celów projektowych.

Odpowiedz na takie pytania jak: Gdzie znajduje się Twój ogród? Jak duży jest Twój ogród? Jaka jest gleba na Twojej działce (rośliny wskaźnikowe, odczyt z PH metru)? Czy na jej terenie znajdują się jakieś charakterystyczne obiekty( wysokie drzewa, kostka,obiekty budowlane, mała architektura)?

Aby dobrze wykonać projekt musimy wiedzieć jakie jest jego otoczenie, do wizualizacji przydaje się również widok domu. Oczywiście jeżeli nie mają Państwo na to ochoty, nie ma konieczności podawania nam zdjęć. Nie są one wykorzystywane na naszej stronie internetowej, mają charakter czysto poglądowy.

Dobrze, gdy określą Państwo czego oczekują od swojego przyszłego ogrodu. Jaką ma spełniać funkcję (np. reprezentacyjną, rekreacyjną, wypoczynkową) lub co ma się w nim znajdować ( np. punkty wodne, altany, domki dla dzieci). Można również wysłać zdjęcia kompozycji roślinnych, ogrodów jakie chcieli by Państwo zastosować u Siebie. Postaramy się odnieść do wszystkich uwag!

Wykonujemy projekty online!

Projekty online to propozycja dla osób, które nie mają czasu i ochoty na spotkania prywatne, lub są z spoza województw, które obsługujmy. Jest to sposób szybszy i tańszy. Bez zbędnych spotkań, wyjazdów i pomiarów. Przygotowanie projektu jest takie same jak te odbywające się drogą klasyczną. Jedyna różnica to sposób komunikowania się – poprzez telefon oraz drogą e-mailową. Nie ważne gdzie znajduje się Twój ogród – może być nawet na drugim końcu Polski.

Dzięki poniższym informacjom nasi projektanci będą mogli sporządzić jak najdokładniejszy plan działki a co za tym idzie w pełni wartościowy projekt. Przygotujemy koncepcję projektową, wizualizację oraz spis roślinności i prześlemy ją online lub pocztą.

WAŻNE!

Warto o projekcie pomyśleć zimą, jest to czas kiedy firmy ogrodnicze mają najwięcej czasu na prace projektowe. Im wcześniej projekt będzie domknięty, tym wcześniej będzie można zacząć realizację ogrodu. Nawet już wczesną wiosną!

Masz pytania?
Szukasz fachowej pomocy?

Przejdź do zakładki kontakt i napisz lub zadzwoń do nas, a z pewnością odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci najszybciej jak to możliwe